زندگی هوشمند
28 اردیبهشت 1399

این روزها که دستگاه‌های همراه هوشمند، تبدیل به یکی از کارآمدترین لوازم زندگی‌هایمان شده‌اند، اپلیکیشن‌های پرداخت نیز به کمک ما آمده‌اند تا کمتر از همیشه درگیر مشکلات تراکنش‌های بانکی شویم. اپلیکیشن‌های پرداخت، کارهای دشوار گذشته مثل کارت به کارت کردن را آسان‌تر از همیشه می‌کنند. اگر جزو افرادی هستید که هنوز درباره‌ی استفاده از این اپلیکیشن‌ها قانع نشده‌اید، با ما همراه باشید تا درباره‌ی مزایای آن‌ها بیشتر بدانید.

  • امنیت بالا

اصلی‌ترین دغدغه‌ی هر فرد در مواجهه با اپلیکیشنی که قرار است اطلاعات کارت ‌بانکی او را در اختیار داشته باشد، امنیت است. با رونق گرفتن خرید‌های اینترنتی، آمار نوعی از کلاه‌برداری به نام “فیشینگ” بالا رفته و سارقان اقدام به دستیابی به اطلاعات بانکی افراد و در نتیجه استفاده از منابع مالی آن‌ها و سواستفاده‌های اقتصادی کرده‌اند. نگرانی مورد فیشینگ واقع شدن، همواره در هنگام استفاده از درگاه‌های بانکی همراه ما است، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت می‌تواند این نگرانی را برطرف کند.

در این اپلیکیشن‌ها از اطلاعات شما به ‌خوبی محافظت می‌شود و در زمان پرداخت از طریق این اپلیکیشن‌ها، اطلاعات بانکی شما در اختیار دیگران قرار نمی‌گیرد. با استفاده از یک اپلیکیشن پرداخت مطمئن، شما برای انجام تراکنش‌های مالی مختلف، تنها یک درگاه انتخاب می‌کنید و احتمال به سرقت رفتن اطلاعات بانکی‌تان را کاهش می‌دهید.

  • روش‌های متنوع پرداخت

با استفاده از یک اپلیکیشن پرداخت مانند دیجی‌‌پی، شما می‌توانید به روش‌های مختلفی پرداخت‌های خود را انجام دهید. در دیجی‌پی شما می‌توانید تراکنش‌های بانکی‌تان را با استفاده از کیف پول دیجی‌‌پی یا استفاده‌ی مستقیم از کارت‌ بانکی‌تان انجام دهید. برای استفاده از کیف پول دیجی‌پی، لازم است پیش‌تر کیف پول خود را شارژ کرده باشید.

  • صرفه‌جویی در زمان

با استفاده از اپلیکیشن پرداخت دیجی‌پی، به شکل قابل ‌توجهی در زمانی که برای پرداخت‌هایتان صرف می‌کنید، صرفه‌جویی خواهد شد. استفاده‌ی مستقیم از کارت ‌بانکی برای پرداخت‌هایی مانند قبوض و اقساط، نیاز به وارد کردن اطلاعات کارت دارد اما با استفاده از کیف پول دیجی‌پی، می‌توانید با چند کلیک ساده و بدون نیاز به دقت و فکر، قبوض خود را پرداخت کنید.

شما یک ‌بار کیف پول خود را به مبلغی که برای پرداخت تعدادی از قبوض یا اقساطتان کافی است شارژ کنید و برای چندین پرداخت، زمان کمتری صرف کنید. استفاده از دیجی‌پی، از مزایای بیشتری نسبت به دیگر اپلیکیشن‌های پرداخت برخوردار است و یکی از این مزایا، خرید از دیجی‌کالا با استفاده از کیف پول دیجی‌پی است. با استفاده از کیف پول دیجی‌‌پی می‌توانید تنها با چند کلیک ساده، سبد خرید دیجی‌‌کالای خود را نهایی کنید و سفارشتان را درب منزل تحویل بگیرید.

  • امکان پرداخت، در هر زمان و مکان

بدون استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت، برای انتقال وجه یا پرداخت قبوض، نیاز دارید به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کنید و بیرون رفتن از منزل کار دشواری است، از سویی در بسیاری مواقع کارهایی در منزل یا محل کار دارید که به شما امکان خروج از محل را نمی‌دهند و ممکن است در چنین زمان‌هایی به شکلی ضروری نیاز به انتقال وجه یا پرداخت قبوض یا اقساط داشته باشید. در زمان نیازهای این چنینی، اپلیکیشن‌های پرداخت به کمک شما می‌آیند، شما می‌توانید درحالی‌که در تختخواب خود دراز کشیده‌اید فارغ از آنکه کارت‌بانکی‌تان، مربوط به کدام‌یک از بانک‌های عضو شتاب است، عملیات پرداخت و بانکی خود را انجام دهید.

  • پرداخت آسان

بدیهی است انجام تراکنش‌های مالی، بدون نیاز به مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز و بااستفاده از اپلکیشن‌های موبایلی بسیار آسان‌تر از گذشته است. در نظر بگیرید که در زمان استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت نیازی نیست هر بار شماره کارت و اطلاعات کارت‌بانکی‌تان را وارد کنید.

هم‌چنین در صورتی که کیف پول دیجی‌پی خود را شارژ کنید، می‌توانید با چند کلیک ساده پرداختی‌های خود را انجام دهید.

  • مدیریت هزینه‌ها

مدیریت هزینه‌ها، یکی از کارهایی‌ است که برای اکثریت افراد از اهمیت بالایی برخوردار است و این کار پراهمیت، معمولا با دردسرهای زیادی همراه است، چرا که برای مدیریت هزینه‌ها باید همیشه نگاهی به وضعیت دخل و خرج‌تان داشته باشید و ممکن است پس از گذشت سه روز به خاطر نیاورید مبالغی که از حسابتان خارج شده، صرف چه موضوعی شده است.

استفاده از یک اپلیکیشن پرداخت مانند دیجی‌پی به شما کمک می‌کند بتوانید پرداختی‌هایتان را یکجا مشاهده کنید و این امکان باعث می‌شود تراکنش‌هایتان را فراموش نکنید. با استفاده از دیجی‌پی می‌توانید در یک نگاه دخل و خرج‌تان را بررسی کنید و پیگیری وضعیت حساب‌های بانکی‌تان به سختی گذشته نخواهد بود.

استفاده از اپلیکیشن پرداخت دیجی‌پی در کنار یک اپلیکیشن مدیریت مالی به شما کمک می‌کند حسابدار شخصی خود باشید و هزینه‌هایتان را بهتر از هر زمان دیگری مدیریت کنید. البته دقت داشته باشید هزینه‌هایی که در فروشگاه‌های فیزیکی خرج می‌کنید، در آمار و ارقام موجود اپلیکیشن دیجی‌‌پی جایی نخواهند داشت و این خرج و مخارج را باید خودتان در محلی یادداشت کنید.

در هنگام استفاده از اپلیکیشن دیجی‌‌پی، سعی کنید تمامی تراکنش‌های مالی خود را با استفاده از یک کارت بانکی انجام دهید تا در نتیجه بررسی و پیگیری وجوه خرج شده آسان‌تر انجام شود.

آنچه درباره‌ی مزایای اپلیکیشن‌های پرداخت برای مشتریان گفتیم، تنها جنبه‌های عمومی و مزیت‌های اولیه‌ی این نوع از اپلیکیشن‌ها بود و شما با نصب و استفاده از اپلیکیشن دیجی‌پی، قطعا مزیت‌های شخصی آن را نیز مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × five =